Raport Odpowiedzalności
Żabka Polska Sp. z o. o. za rok 2020

Zielona
planeta

Dekarbonizacja
łańcucha wartości

Dlaczego to jest ważne?

Zmiany klimatyczne są odczuwane w kraju i na wszystkich kontynentach. Światowa gospodarka emituje coraz więcej gazów cieplarnianych. Pośród 100 miast z najgorszą jakością powietrza w Europie aż 29 znajduje się w Polsce.

Nasz wkład

Naszym priorytetem jest redukcja śladu węglowego. Do wyzwania podchodzimy w sposób kompleksowy m.in. pracujemy nad zmniejszeniem zużycia energii i poszukujemy jej zeroemisyjnych źródeł.

Nasze cele

Co zrobiliśmy?

Cyrkularność

Dlaczego to jest ważne?

Według Global Footprint Network
obecnie planeta potrzebuje 1,75 roku na odnowienie zasobów zużywanych przez ludzkość w ciągu roku, a współczynnik ten wciąż wzrasta. Eksperci szacują, że od pół wieku żyjemy na „kredyt ekologiczny”, a model ten nie może funkcjonować w nieskończoność.

Nasz wkład

Wraz z naszymi klientami i partnerami biznesowymi zebraliśmy w zeszłym roku tyle samo plastiku, ile wprowadziliśmy do obiegu w naszych markach własnych i materiałach w sklepach.

Nasze cele

Co zrobiliśmy?

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na instalację plików cookies oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach analitycznych i marketingowych zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Żabka Polska sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Stanisława Matyi 8, 61-586 Poznań. Twoje dane osobowe mogą być także przetwarzane przez naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach znajduje się w naszej Polityce Prywatności.